آیا میخواهید کاربران را به یک پست تصادفی هدایت کنید؟ ریدایرکت کاربران به پست های رندم امکان بررسی و نمایش پست های قدیمی که ممکن است از دید کاربر دور مانده باشد را تسهیل می بخشد. در این ویدئو به آموزش نحوه ی افزودن این قابلیت به سایت وردپرسی پرداخته ایم.

 

چرا باید کاربران را پست های رندم ریدایرکت کنیم؟

به صورت پیش فرض، پست های وردپرس به ترتیب معکوس (از جدیدترین به قدیمی ترین) نمایش داده می شوند، بنابراین کاربران در هنگام ورود به سایت یا وبلاگ آخرین پست منتشر شده را مشاهده می کنند. اگر  وب سایت شما به صورت منظم فعالیت داشته باشد و تعداد مقالات زیادی در آن منتشر شده باشد طبیعتا دسترسی کاربران به مقالات قدیمی تر سایت دشوار خواهد بود.

یکی از راه حل های این مسئله نمایش پست های رندم در سایدبار سایت می باشد. این کار منجر به افزایش دسترسی کاربران به محتوای قدیمی سایت شده و از طرفی میزان بازدید از صفحه سایت شما افزایش می یابد.

در ویدئو زیر نحوه هدایت یا ریدایرکت کاربران به پست های تصادفی را توضیح داده ایم.

چنانچه تمایل به تماشای ویدئو ندارید، میتوانید آموزش متنی زیر را دنبال کنید:

ریدایرکت کاربران به پست های رندم در وردپرس

در ابتدا می بایست پلاگین Redirect URL to post را نصب و سپس فعال نمایید.

پس از فعالسازی این پلاگین پارامترهای کوئری URL را برای تغییر مسیر در صفحه پلاگین وردپرس مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید این پلاگین دارای صفحه تنظیمات دیگری نمی باشد.

مطلب مرتبط  آموزش گرفتن خروجی از اطلاعات کاربران وردپرس

برای ریدایرکت کاربران به پست ها و صفحات می توانید به سادگی این پارامترهای کوئری url را به آن صفحه بیافزایید.

برای ریدایرکت کاربران به پست های رندم، باید پارامتر کوئری پست رندم را از اینجا کپی کرده و در صفحه ی خطا و صفحات دیگر به صورت لینک قرار دهید.

با کلیک بر روی لینک مذکور کاربران به پست های رندم ریدایرکت می شوند.

همچنین می توانید یک دکمه برای ریدایرکت درسایت خود قرار دهید. به سادگی با افزودن این کد کوتاه به پست ها و صفحات وردپرسی خود دکمه پست رندم در سایت به نمایش در می آید.

پس از این که کاربران بر روی این دکمه کلیک نمایند، به یکی از پست های سایت شما به صورت رندم ریدایرکت می شوند.