زمان بندی برای انتشار یک پست در وردپرس خیلی ساده است ولی تنظیم دستی زمان بندی برای انتشار چندین پست آن هم به صورت هم زمان می تواند وقت گیر و پیچیده باشد. در این ویدئو روشی برای انجام اتوماتیک این کار را آموزش داده ایم.

زمان بندی پست وردپرس

یکی از امکانات منحصربه‌فرد قابلیت زمان‌بندی پست‌ها در وردپرس است. شما برای اینکه بتوانید پست‌های سایت خود را در زمان مشخصی منتشر کنید نیاز به هیچ افزونه‌ای ندارید. این ویژگی یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های وردپرس به شمار می‌آید. شما می‌توانید تنها با چند مرحله ساده با استفاده از این قابلیت پیش‌فرض وردپرس مطالبتان را در زمان مشخص در سایتتان منتشر کنید.

ما در اینجا این مراحل را برای شما به‌صورت گام‌به‌گام خواهیم گفت. با استفاده از روشی که ما برای شما توضیح خواهیم داد می‌توانید با چند کلیک ساده و در کمتر از چند دقیقه پست‌ها سایت خود را مدیریت کنید و برای هر پس زمان دقیقی را برای ارسال شدن مشخص نمایید. در این صورت شما دردسر خود را برای ارسال پست‌ها تا حد بسیار زیادی کم کرده و زمان بیشتری برای رسیدگی به امور دیگر مربوط به سایت خودخواهید داشت.

چرا پست‌های وردپرس را زمانبندی کنیم؟

ازآنجایی‌که بازدید پست‌ها در زمان‌های مختلف متفاوت است و زمان اوج سایت‌ها باهم فرق دارد بنابراین اگر شما بخواهید زمان‌بندی برای پست‌هایتان داشته باشید این قابلیت به شما کمک زیادی می‌کند و باعث می‌شود میزان بازدید سایتتان افزایش پیدا کند. همچنین به‌عنوان‌مثال اگر شما هفته‌ای پرمشغله داشته باشید و یا چند روزی را به مسافرت بروید و زمان کافی برای مدیریت زمان‌بندی پست‌های خود نداشتید در این حالت است که این قابلیت پرکاربرد کار را برای شما راحت می‌کند و دیگر نیاز به نگرانی نیست. این ابزار به شما کمک می‌کند که مطالبتان را که از قبل آماده کرده‌اید بتوانید در هر زمانی که بخواهید به اشتراک بگذارید.

پس گاهی ممکن است بخواهید یک مسافرت یک هفته ای به کارمندان سایتتان یا گروهتان بدهید. خب سایت بدون بروزرسانی منظم که سایت کاربر پسندی نمیشه! پس باید نوشته های سایتتون رو از چند روز قبل آماده کنید و به وردپرس بسپارید که سر زمان معین شده این نوشته ها را در سایت منتشر کند.

اهمیت بروزرسانی منظم و زمانبندی شده در سئوی سایت

یکی از مواردی که در درجه اول اهمیت قرار دارد سئوی سایت شما است که باعث می‌شود سایت شما جزء چند پیشنهاد اول جستجوی کاربران قرار گیرد و بدین ترتیب می‌تواند به کسب‌وکار شما رونق ببخشد. همان‌طور که در دوره آموزش سئو سایت به‌صورت کامل توضیح دادیم زمان‌بندی انتشار نوشته‌ها و به‌روزرسانی منظم سایت به ربات‌های جستجوگر کمک می‌کند تا سایت شما را بهتر و سریع‌تر از قبل ایندکس کنند. پس با زمان‌بندی پست‌ها در وردپرس می‌توانید قدمی مثبت در سئوی سایتتون بردارید. زمان‌بندی پست‌ها همچنین به شما کمک می‌کند که در زمان مشخصی برای کاربران مشتاق خود پست‌هایتان را منتشر کنید.

چگونگی زمان بندی پست وردپرس

۱ . در صفحه افزودن نوشته تازه، جلوی بخش انتشار روی ویرایش کلیک کنید.

schedule-your-posts-in-wordpress-1

۲: تاریخ و زمان موردنظر خود را تنظیم کرده و روی قبول کلیک کنید.

schedule-your-posts-in-wordpress-2

۳. دکمه زمان‌بندی را کلیک کنید. با چند کلیک ساده نوشته شما زمان‌بندی شده است و می‌توانید مطلب خود را در همان روزی که مشخص کرده‌اید در سایت ببینید.

schedule-your-posts-in-wordpress-3

با چند کلیک ساده نوشته شما زمانبندی شده است و می توانید مطلب خود را در همان روزی که مشخص کرده اید در سایت ببینید.

در ابتدا می بایست پلاگین auto post scheduler را نصب و فعال نمایید.

مطلب مرتبط  معرفی ۴ پلاگین وردپرس برای مانیتورکردن رتبه سایت

پس از فعالسازی می بایست به صفحه ی “تنظیمات” و از آنجا به صفحه ی auto post scheduler برای تنظیم اتوماتیک زمان بندی پست وردپرس بروید.

تنظمیات زمانبندی انتشار چند پست در وردپرس

در ابتدای صفحه گزینه ی Auto post scheduler را مشاهده خواهید کرد که به صورت پیش فرض در حالت غیر فعال یا disabled می باشد. در قسمت پایین تر دکمه ی Enable auto post scheduler را مشاهده میکنید. برای فعلال سازی این قابلیت تنها کافی است بر روی دکمه مذکور کلیک نمایید. توجه داشته باشید با کلیک بر روی آن دکمه، تنظیمات پیش فرض پلاگین را فعال کرده اید.

به همین دلیل پیشنهاد میکنیم قبل از فعالسازی پلاگین، تنظیمات آن را بررسی و به روزرسانی نمایید.

در ابتدا باید فاصله زمانی انتظار اتوماتیک پست ها را مشخص کنید. به صورت پیش فرض این فاصله زمانی ۲۴ ساعته تنظیم شده است و به این معناست که پیش نویس های شما با فاصله زمانی ۲۴ ساعته به صورت اتوماتیک منتشر میگردند.

چنانچه میخواهید روزی یک مقاله منتشر کنید پس تغییری در این گزینه اعمال نکنید. چنانچه تمایل دارید در روز دو مقاله منتشر کنید پس این گزینه را به ۱۲ ساعت کاهش دهید.

auto post scheduler time interval

سپس باید گزینه ی start scheduling delay را تنظیم کنید این گزینه به شما این امکان را میدهد تا وقفه ی بین زمانبدی را مشخص کنید. این گزینه به صورت پیش فرض بر روی صفر ثانیه تنظیم است، که به این معناست اولین پست زمان بندی شده ی شما بلافاصله پس از تنظیم زمانبندی پست ها منتشر میگردد.

autopost scheduler post delay

پس از آن باید گزینه ی Limit check to these post types را تنظیم نمایید.

این گزینه شما را قادر میسازد تا نوع پستی را مشخص کنید که میخواهید به صورت اتوماتیک برای انتشار آن زمان بندی تعیین کنید.

مطلب مرتبط  معرفی ۷ افزونه ساخت جدول در وردپرس

گزینه post به صورت پیش فرض تنظیم است. چنانچه میخواهید زمانبندی اتوماتیک را برای برگه ها هم تنظیم کنید بنابراین باید گزینه ی page را هم با فشردن دکمه shift کیبورد و همزمان کلیک بر روی آن به لیست خود اضافه کنید.

choose post types to schedule

مشابه با آن همچنین میتوانید تنظیم کنید که چه دسته بندی شامل زمانبندی اتوماتیک گردد.

به صورت پیش فرض تمام دسته بندی ها شامل این زمانبندی میگردند. چنانچه تمایل دارید پست های بدون دسته بندی را از این زمان بندی خارج نمایید، برای انجام این کار باید با فشردن دکمه ی shift بر روی کیبورد بر روی دسته بندی هایی که مخواهید شامل زمانبندی شوند کلیک نمایید.

choose categories to schedule

پس از آن، گزینه ی limit check to posts from these authors را مشاهده خواهید کرد. میتوانید تمام نویسنده ها را با کلیک بر روی نام آن ها وارد و یا خارج از لیست نمایید. به صورت پیش فرض تنظیمات تمام نویسندگان را شامل میشود.

choose authors to schedule posts

همچنین میتوانید از طریق مشخص کردن کلیدواژه ی خاص محدودیت اعمال نمایید. اگر میخواهید پست هایی که حاوی کلیدواژه ی خاصی هستند شامل زمانبندی نشوند بنابراین باید در باکس مربوطه کلیدواژه را با خط فاصله (-) وارد نمایید.

یکی از قابلیت های مفید این پلاگین گزینه limit checks on certain Days می باشد که شما را قادر میسازد تا تعیین کنید پست ها در چه ساعتی منتشر گردند. رنج زمانی را می بایست با فرمت ۲۴ ساعته وارد نمایید.

به عنوان مثال، اگر پست ها را دوشنبه ها ساعت ۹ صبح و ۹ شب منتشر کنید، باید در باکس Monday عدد ۹:۰۰ -۲۱:۰۰ را وارد نمایید.

limit check on certain days to schedule posts

چنانچه ساعتی را در این باکس ها وارد نکنید به صورت پیش فرض تمام ساعات روز امکان انتشار پست وجود دارد.

مطلب مرتبط  آموزش گرفتن خروجی از اطلاعات کاربران وردپرس

پس از آن میتوانید تنظیم کنید که در چه روزهایی پستی منتشر نشود.

select eligible posts to schedule

پس میتوانید وضعیت پست را برای شامل شدن در پروسه ی زمانبندی مشخص کنید. وضعیت پست ها میتواندDraft، pending و یا published باشد.

در ادامه ی آن تنظیمات بیشتری وجود دارد که میتوانید برای حذف و یا انتشار مجدد پست های قدیمی خود از آن ها استفاده کنید.

پس از اینکه تمام تنظیمات را بررسی کردید بر روی گزینه ی update options کلیک نمایید.

update auto post scheduler options

حال که تمامی تنظیمات را مطابق با سلیقه ی خود تنظیم کرده اید میتوانید به بالای صفحه برگشته و بر روی گزینه یauto post schedular  کلیک کنید

enable auto post scheduler in wp

حالا پلاگین به صورت اتوماتیک تمامی پست ها را برای انتشار در آینده زمان بندی میکند و نیازی به باز کردن دستی تک به تک پست ها نیست.

امیدواریم این مقاله به شما در انتشار پست ها به صورت زمان بندی شده کمک کرده باشد.